Celem Twojej podróży jest Nowy Jork? W takim razie warto zdobyć jak największą ilość informacji na temat tego miejsca. Jedną z ważniejszych rzeczy na miejscu z pewnością będzie przemieszczanie się z punktu A do B. Dlatego warto już teraz dowiedzieć się jak działają tam taksówki, ile kosztuje taxi oraz inne ciekawe informacje.

Historia taxi w Nowym Jorku

Po raz pierwszy zawód jakim jest taksówkarz zaczął funkcjonować w 1897 roku. To wtedy po raz pierwszy w mieście pojawiło się dwieście pojazdów, które służyły miejscowym oraz turystom. O ile na początku ilość taxi nie była zbyt duża, o tyle już w latach 30. XX wieku na terenie Nowego Jorku funkcjonowało ponad 30 tysięcy taksówkarzy. Taka liczba robi wrażenie, szczególnie, że później z roku na rok jeszcze bardziej się ona zwiększała.

Jak wygląda taksówka w Nowym Jorku?

Na początku w Nowym Jorku jeździły żółte taksówki. I ten charakterystyczny kolor pozostał z nimi do dziś. Oczywiście taxi w tym regionie posiada na dachu specjalne światła, które informują klientów o tym, czy obecnie taksówkarz ma wolne miejsce czy też nie. Oprócz tego wewnątrz pojazdu, którym porusza się taksówkarz jest specjalna płyta, za której pomocą oddzielona jest część kierowcy oraz części pasażerskiej. W Nowym Jorku każde taxi ma również widoczną licencję, z którą może zapoznać się pasażer.

Obecnie ceny za taxi w Nowym Jorku wynoszą już od 3 USD. Z każdym kolejnym przebytym kilometrem cena za kurs wzrasta o 2,3 USD. Wydaje się, że jest to np. więcej niż w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie cennik tamtejszych taksówek można sprawdzić na stronie e-tomaszow.pl. Warto dodać, że np. w godzinach wieczornych i nocnych opłata w Nowym Jorku jest wyższa o 50 centów, a w dni największego ruchu o 1 USD. W USA za kurs taksówką można uiścić opłatę zarówno za pomocą karty kredytowej, jak i gotówki. To na pewno wygodne rozwiązanie, które ułatwi nam podróżowanie po mieście i regionie.