Taksówki w Niemczech mogą zatrzymać się na ulicy lub na którymś z określonych przystanków znajdujących się we wszystkich miastach, chociaż zaleca się wcześniejsze zadzwonienie do centrali taksówek, zwłaszcza w małych lub mało uczęszczanych miastach. Kiedy taksówka w Niemczech jest dostępna, ma żółty wskaźnik na dachu, więc łatwo ją rozpoznać. Taksówki w Niemczech są w kolorze kremowym z żółto-czarnym znakiem „taxi” na dachu.

Wszystkie taksówki w Niemczech mają regulowane taryfy, które różnią się w zależności od miasta. Zasadniczo taryfa podstawowa wynosi od 2 do 3 euro, a następnie od 1 do 2 euro za kilometr. W przypadku wystąpienia korka naliczana jest opłata w wysokości od 0,25 do 0,50 euro za minutę oczekiwania. W przypadku podróży na odległość 50 km lub więcej, koszt podróży jest zazwyczaj ustalany z wyprzedzeniem.

Uber – innowacyjny startup

Taksówkę w Niemczech, na terenie całego kraju, można zamówić dzwoniąc na numer +49-172-22118, w cenie 0,69 euro za minutę, plus opłata roamingowa operatora.

W rzeczywistości, o ile nie jest to nagły wypadek i nie potrzebujesz komfortu lub nie jesteś w pośpiechu, nie jest wskazane używanie taksówki, aby podróżować po mieście, a tym bardziej biorąc pod uwagę doskonałe niemieckie usługi transportu publicznego, które działają we wszystkich miastach, łącząc wszystkie punkty turystyczne w kraju po znacznie niższych kosztach.