Bycie taksówkarzem wydaje się być łatwą pracą. Jednak bycie kierowcą to znacznie więcej niż prowadzenie samochodu i przewożenie pasażerów do miejsca przeznaczenia. Zawód ten ma kilka trudnych elementów: zajmowanie się różnymi ludźmi i co najważniejsze, bezpieczne dotarcie do celu. W tym sensie wymaga to dużo empatii i inteligencji emocjonalnej, aby połączyć się z pasażerami i zaoferować mu pełne szacunku traktowanie. Nie wspominając o wiedzy niezbędnej do optymalizacji tras i oferowania zwiedzającym informacji o miejscach i zabytkach znajdujących się na ich trasie.Wśród tych umiejętności możemy wyróżnić zdolność do utrzymania koncentracji za kierownicą oraz do zachowania ostrożności i przez cały czas. Czy zatem łatwo jest być taksówkarzem?

Niejednokrotnie sukces tego zawodu polega na tym, że w połączeniu ze wszystkimi opisanymi powyżej czynnikami zapewnia on usługę tak bliską doskonałości, jak to tylko możliwe, a pasażer postanawia powtórzyć ją z tym samym kierowcą, a nawet polecić go.

Jeśli chcesz zostać lepszym taksówkarzem:

Zawsze dbaj o swój wygląd – osobista prezentacja jest kluczem do zdobycia pewnej pewności siebie i wygenerowania empatii. Dobry wygląd osobisty musi być zgodny z wyglądem pojazdu, tzn. musi być utrzymywany w czystości, zapachu i porządku.

Bądź ostrożny z muzyką – w wielu miejscach wybór muzyki przez pasażera jest uważany za prawo, podobnie jak głośność lub to, czy chcesz podróżować po prostu bez muzyki. Dlatego zaleca się, aby otwarcie zapytać pasażera, jaką muzykę preferuje lub czy nie chce niczego słuchać.

Bądź na bieżąco z informacjami.

Wiedza o wydarzeniach krajowych i światowych pomoże ci prowadzić ciekawy dialog z pasażerami, umilić podróż, ale uważaj na kontrowersyjne tematy i opinie!

Zapachy!

Ważne są nie tylko wrażenia wizualne, ale i zapach. Ważne jest, aby samochód dobrze pachniał, najlepiej neutralnym zapachem, ponieważ spraye i odświeżacze powietrza często powodują alergie u niektórych pasażerów.

Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dobry taksówkarz jeździ zazwyczaj z rozwagą i odpowiedzialnością: nie jeździ z dużą prędkością i przestrzega zasad ruchu drogowego; tego typu zachowanie pozwala uniknąć niepożądanych kar i tragicznych wypadków.