Nowojorskie taksówki są jednym z ikon miasta i jako podróżnik nie powinieneś przegapić doświadczenia przejazdu taksówka w charakterystycznym żółtym samochodzie prowadzonym przez Pakistańczyka w turbanie. Pomijając stereotypy, taksówki w Nowym Jorku są środkiem transportu powszechnie używanym przez jego mieszkańców, który turyści powinni uwzględnić w swoich planach także na określone okazje lub w przypadku podróży w grupie.

Jak wszędzie indziej na świecie, sekretem do zamówienia taksówki jest wystawienie ręki i krzyknięcie „taxi!”, gdy samochód. Jeśli jesteś w hotelu, możesz skorzystać z pomocy recepcji. Jeśli Twój hotel nie ma takiej możliwości lub jesteś po prostu na ulicy, możesz po prostu skorzystać z tradycyjnej metody łapania taksówki. Nie ma żadnych szczególnych ograniczeń, jak w innych miastach świata jeśli chodzi o kolory, trasy i inne ograniczenia. Nowojorskie żółte taksówki mogą zawieźć pasażerów do wszystkich części miasta i lotnisk. Na lotniskach znalezienie taksówki jest jeszcze łatwiejsze, wystarczy udać się na oficjalny przystanek i czekać na swoją kolej.

Samochody Taxi

Taksówka jest dostępna, jeśli część znaku na dachu, która zawiera numery jest podświetlona. Jeśli cały znak jest podświetlony, łącznie z bocznymi napisami „off duty”, taksówka nie jest dostępna. Czasami trudno jest określić, jeśli jesteś zbyt daleko. Większość taksówek ma pojemność 4 osób + kierowca, choć istnieją modele, które pozwalają na więcej. Normalne jest zajęcie w pierwszej kolejności tylnych siedzeń i opuszczenie miejsca z przodu. Choć nie jest to ścisła zasada, zależy to od tego, jak bardzo jesteś towarzyski.